Multismyslová relaxační místnost Snoezelen

Multismyslová relaxační místnost Snoezelen vychází z konceptu Bazální stimulace. Pobyt v této na první pohled velmi atraktivní místnosti velmi důmyslně kloubí příjemné s užitečným. To, co původně vypadalo jako zajímavá forma relaxace v poslední době získává zcela nový rozměr. Nejnovější objevy z oblasti fungování mozku, výzkumy neuroplasticity mozku a fungování smyslů ukazují, že terapie ve Snoezelenu má mnohem větší přínosy, než se původně předpokládalo.

Strukturovaná a individuálně přizpůsobená terapie ve Snoezelenu vede k hlubokým prožitkům, které mají potenciál zaktivizovat vědomí, podvědomí i nevědomí klienta. V jeho paměťových stopách zanechávají zdravé asociace, na jejichž základě dokáže překonat limity svých fyzických a psychických možností.

Koncept Snoezelen je holistickým přístupem, který může díky citlivému terapeutovi a průvodci klientovi zprostředkovat prožitek vnímání sebe, vlastní identity, hloubku emocí, úlevu od fyzických zátěží,  úlevu od stereotypie a další přínosy.

 

Snoezelenových místností a prostředí existuje řada typů a variant. V našem Centru se nachází tzv. bílá místnost, která by měla evokovat prostředí podobné prostředí dělohy. Terapie je připravena klientovi na míru, využíváme při ní zrakové, sluchové, hmatové, čichové i chuťové podněty, dokážeme tak zapojit opravdu všechny smysly.

V případě zájmu o více informací nás kontaktujte, nebo navštivte webové stránky www.snoezelen-mse.cz